Zajęcia grupowe

Prowadzę regularne zajęcia jogi w Słupsku w stylu vinyasa i ashtanga joga.

Gdzie możesz mnie spotkać?

FIT GARAŻ SŁUPSK – ul. Stefana Banacha 12 76-200 Słupsk

Poniedziałki – godz. 20.35

Środy – godz. 09.30

STUDIO JOGALOVE w Słupsku Al. 3-go Maja 77/20A

Środy – godz. 17.00

Vinyasa Joga

Vinyasa joga to dynamiczna sekwencja asan, zsynchronizowanych oddechem i połączonych między sobą płynnymi przejściami. Cechuje ją duża różnorodność wykonywanych sekwencji. Praktyka przyspieszy pracę Twojego serca, dzięki czemu poczujesz w sobie więcej energii, ciało stanie się bardziej eleastyczne i wzmocnione, staniesz się bardziej świadomy swojego oddechu oraz ruchów Twojego ciała.

Ashtanga Joga

Ashtanga Joga to dynamiczna odmiana jogi, która charakteryzuje się płynnymi sekwencjami asan pogrupowanymi w ściśle określonej i stałej kolejności.  W Ashtandze wszystkie ruchy są płynne i połączone z oddechem. W asanach pozostaje się zwykle tylko pięć oddechów, a potem płynnie przechodzi się do kolejnych pozycji. Dlatego nazywa się tą praktykę jogą dynamiczną, choć nie oznacza to, że wykonuje się w niej jakiekolwiek gwałtowne ruchy.

Ashtanga joga uczy jak akceptować własne ograniczenia oraz jak je cierpliwie i stopniowo przekraczać. Praktyka ta poprawia kondycję i wytrzymałość, czyniąc ciało jednocześnie silnym i elastycznym. Uwalnia ciało od sztywności, bólu i napięć. Powtarzalność sekwencji asan pozwala na ciągły rozwój, a dzięki płynności i koncentracji na oddechu praktyka staje się medytacją w ruchu.

„Oddech jest esencją jogi, ponieważ jest esencją życia. A joga zajmuje się życiem właśnie.”T. Krishnamacharya